Hala widowiskowo - sportowa

Hala widowiskowo-sportowa wraz z obszernym holem głównym, posiada powierzchnię 3 819m² i kubaturą 29 878m³ co robi imponujące wrażenie na osobach znajdujących się wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Hala Sportowa o wymiarach 50,2m x 33,8m i wysokości 14,5m została wyposażona w boisko o wymiarach 22 x 44m wraz z 2-metrowym obejściem co pozwoliło na uzyskanie pełnowymiarowych boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Posadzka na boisku, to bezspoinowo położona wykładzina korkowa z powłoką poliuretanową na legarach drewnianych. Podłoga posiada specjalne kotwy służące do montowania bramek i słupków do siatkówki czy tenisa. Na północnej ścianie hali zamontowano drabinki do ćwiczeń gimnastycznych, na  ścianie zachodniej zaś profesjonalną ściankę wspinaczkową o różnych stopniach trudności. Na wysokości 10,5m licząc od poziomu podłogi zawieszona jest specjalna kotara dzieląca halę na dwie części, tak aby w zależności od potrzeb można było prowadzić różnego rodzaju rozgrywki.
Galeria dla widzów posiada 282 miejsca siedzące i prawie 200 miejsc stojących na antresoli. Miejsca siedzące zapewniają specjalnie montowane, bardzo wytrzymałe siedzenia z tworzywa sztucznego.
Widzowie na halę mogą się dostać dwoma przejściami z holu głównego, natomiast przejście dla zawodników na płytę boiska dostępne jest windą z holu i schodami prowadzącymi w dół oraz przejściem spod trybun.
źródło: http://www.wegierska-gorka.pl/
 
Godziny otwarcia obiektu:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 21:00
sobota: 10:00 – 15:00
niedziela – nieczynne