Zielone szkoły w Węgierskiej Górce
Wycieczki w Beskidach
Dla studentów
Hotel Beskidian
Obozy w BeskidachZapewniamy dojazd na stok!

wyciag
Wyciąg w Węgierskiej GórcePolecamy Stację Narciarską

Dojazd 15 min samochodem!

wyciag
Zwardoń SKI
stat

Atrakcje w Węgierskiej Górce i okolicy

Nasza miejscowość » Atrakcje w Węgierskiej Górce i okolicy

Forty obronne z II Wojny Światowej - Przyjeżdżając do Węgierskiej Górki nie można zapomnieć o odwiedzeniu Schronu "Wędrowiec", jednego z 4 fortów, w którym znajduje się muzeum poświęcone działaniom wojennym, prowadzonym w okolicy w pierwszych dniach II Wojny Światowej. Po krótkiej lekcji historii warto odwiedzić również forty "Wyrwidąb" i "Wędrowiec" znajdujące się w miejscowości Żabnica oraz forty "Włóczęga" i "Wąwóz" w Węgierskiej Górce.

Ścieżka dydaktyczna "Trakt Cesarski" - trasa wyznaczona wzdłuż drogi potocznie zwanej Cesarką wybudowana w XII wieku jako szlak komunikacyjny łączący Kraków z Wiedniem. Podczas trasy, która wynosi około 2 km umieszczonych jest 9 tablic tematycznych, punkt widokowy, jak również miejsca do odpoczynku. Czas potrzebny do przejścia wynosi około 2,5 h.

Ścieżka Przyrodnicza "Gościnny Las" w Nadleśnictwie Węgierska Górka - Ośrodek doskonale przystosowany do prowadzenia wykładów i projekcji dotyczących fauny i flory okolic. Oprócz wielu interesujących informacji można również przyjrzeć się wystawie zwierząt, które w środowisku naturalnym coraz trudniej spotkać - prelekcja i pokaz nieodpłatny .

Zabytkowy XVII wieczny kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie - We wnętrzu kościoła można podziwiać okazałe, barokowe ołtarze z XVII wieku, kaplicę Św. Franciszka z 1895 roku oraz kamienną chrzcielnicę kielichową z 1705 roku.

Leśny Gród w Milówce - ogród botaniczny, który zachwyca bogactwem orientalnej roślinności. Można w nim znaleźć ślady kultury Majów, Azteków i Inków. Spacerując po krętych ścieżkach ogrodu, nie sposób ominąć posągu Świętowita, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

"Stara chałupa" w Milówce - Należy niewątpliwie do najstarszych przykładów architektury ludowej. W izbie wyryta jest data budowy chałupy - rok 1739. Miejsce to doskonale nadaje się do przybliżenia młodzieży, i nie tylko, dawnych zwyczajów, legend oraz stylu życia minionych pokoleń.

Szlak Papieski - o długości 42 km Rozpoczyna się w centrum Węgierskiej Górki na Skwerze im. Jana Pawła II. Następnie wiedzie m.in. do Kościołów: p.w. Przemienienia Pańskiego oraz św. Katarzyny w Cięcinie i dalej przez Halę Lipowską, Halę Boraczą do Kościoła p.w. M.B. Częstochowskiej w Żabnicy. Jednym z ostatnich przystanków jest Kościół p.w. M.M. Kolbe w Ciścu, zwany "cudem jednej doby". Trasa pełna jest wspaniałych widoków, które kiedyś docenił również Karol Wojtyła, przemierzając ten szlak.

Zwiedzanie Żywca - W tym urokliwym mieście oprócz spacerów po krętych, brukowanych uliczkach, na uwagę zasługuje Stary Zamek, Pałac Habsburgów oraz Domek Chiński. Warto również odwiedzić muzeum miejskie, aby dowiedzieć się więcej o przeszłości a także przyszłości Żywca i okolic. Będąc na miejscu nie można zapomnieć o Muzeum Browaru Żywiec. W sposób nowoczesny i interesujący przedstawiony jest tam rozwój tej firmy.

Pętla Beskidzka -zwiedzanie Koniakowa - skąd pochodzą słynne w całej Polsce wyroby z koronki, Istebenj - gdzie zobaczyć można tzw. "Kurne chaty", Wisły wraz z Muzeum Beskidzkim, Zamkiem Prezydenta oraz skocznią narciarską, oraz Ustronia z wjazdem kolejka na Czantorie. Wycieczka ta gwarantuje mnóstwo niezapomnianych widoków i wspaniałych przeżyć.

"Kaskada Rzeki Soły" - Kaskadę rzeki Soły tworzą trzy zbiorniki i zapory wodne - TRESNA, PORĄBKA oraz CZANIEC. Wycieczka pół-dniowa z wyjazdem kolejka na górę Żar oraz zwiedzaniem elektrowni szczytowo pompowej - wewnątrz góry. Warto pojechać i sprawdzić czy prawdą jest, że na pewnym odcinku drogi, niektóre przedmioty"toczą się pod górę".